Volkan Ağır'ın Youtube Kanalı'na Destek - Bir 'Cevat Kelle' Projesi

Youtube ve Spotify'da yapacağım spor içerikli çok çeşitli dijital yayınlarımın sürekliliğini sağlamak ve gazeteciliğime devam edebilmem için abonelik sistemi.

Projenin Kısa Bir Özeti 

Volkan Ağır'ın Youtube Kanalına Destek - Bir 'Cevat Kelle' Projesi   

Bu proje nedir?  


Youtube'da kendi adımla açtığım 'volkan.agir' kanalımda
( https://www.youtube.com/channel/UCexbdjWtJWlop4PNtSMXQHA )
ve Spotify'da 'Efektifpas' hesabı altında
( https://open.spotify.com/show/7A4N1PMtnB0zUcvwLnMUWa )  
yayınlanan dijital içeriklerimi üretmeye daha fazla yoğunlaşabilmem için bir abonelik sistemi kampanyasıdır.  
Abonelik sistemi minimum ne zamana kadar sürecek?  

Youtube kanalımı ve Spotify içeriklerimi minimum bir sonraki Dünya Kupası (2022 Katar) bitene kadar günlük ve haftalık yayınlanan içeriklerle aktif tutmayı hedefliyorum. Daha da uzun sürebilir.

Volkan Ağır kimdir? Ve bu işlere neden kalkışmaktadır?  

Spor muhabirliğine Cumhuriyet Gazetesi spor servisinde 2008 yılında stajer olarak başladım. Daha sonra mesleğimi daha çok serbest bir gazeteci olarak yaptım.
Spor muhabirliğine başladığım zamandan bu yana hep 'muhalif' yayınlarda yer aldığım için de mesleğimde artık tek başıma devam edebileceğim bir yola girmeye karar verdim.
Serbest olarak çalışabilmemin özgürlüğü karşılığında kendi birikimlerimle karşılayarak gittiğim Dünya Kupaları'ndan (2014 Brezilya-2018 Rusya), Olimpiyat Elemeleri'nden (2020 Hollanda) ve Copa America'dan (2015-Şili) telif karşılığında habercilik yapabildim. Şu anda gazeteciliğe yurtdışında bu şekilde devam etmeye gayret ediyorum.
Youtube ve Spotify kanallıarımda yayınlamak üzere daha çok haber ve yorum içeriği üreterek arttırmayı hedefliyorum.

Neden bir abonelik sistemim var?


Gazeteciliğe başladığımdan bu yana geçen 13 yıllık süreçte gazetecilik de değişti ve dönüştü. Muhabirlerden hem kameraman, hem kurgu editörü, hem metin yazarı, hem sesçi, hem seslendiren, hem sunan, hem konuk bulan olması, yani birden çok kişinin yapacağı işi tek bir kişinin yapması; yani her muhabirden, 'Cevat Kelle' olması istendi. (Cevat Kelle, Olacak O Kadar programında Sinan Bengier'in canlandırdığı tam teçhizatlı muhabir karakterdir. >> https://www.youtube.com/watch?v=w-iiRuxGKbQ )

Tek başıma Cevat Kelle'lik yapabiliyorken ve kendime ait bir kanalım varken sayısını arttırarak üreteceğim içeriklerimi kanalımdan sizlere iletmek istiyorum. Videolarımın arkasındaki sürece, ürettiğim içeriklerimin sürekliliğine katkı vermek isterseniz dergi aboneliği/dijital TV aboneliği düşüncesinde ve uygun fiyatlarla bir abonelik sistemi yarattım.

Yaptığım iş neden farklı? Neyi farklı yapıyorum ve değiştirmek istiyorum?

Youtube kanalı açan ilk ve tek kişi değilim. Fakat serbest spor muhabiri olarak kariyerine devam etmek isteyen bir gazeteciyim. Spor dünyasında bir ajansa bağlı olmadan tek başına Youtube kanalı açarak devam etmek isteyen nadir muhabirlerdenim.

Benim muhabirliğimi, gazeteciliğimi ve içeriklerimi diğerlerinden ayıran en önemli şeylerden biri; taraftar gruplarını peşime takmak için kulüpçülük yapmayan biri olmam ve içeriklerimi de amigoluktan uzak üretecek olmam.

Bununla birlikte hem futbolun hem de erkeklerin hegemonyasında olmayan bir spor haber kanalı olmak; en azından sporda cinsiyet eşitliği, kadın sporcuların, kadınların spor müsabakalarının ve başarılarının yer aldığı içeriklerin daha fazla yer alacağı bir mecra haline getirmek istiyorum.

Sporun toplumsal, siyasi ve tarihi yanlarına hiç çekinmeden değinerek gerekli eleştiri ve analizlerin de yer alacağı bir kanal olma hedefine de sahibim. Bu konularda içerikler üreten bir kanal olduğumu şimdiden söyleyebilirim.

ABONE OLURSANIZ NE OLACAK? 


Bir süredir Youtube kanalımda ve Spotify'da yayınladığım çok farklı konseptlerde programlar mevcut. Bu programların süreklilik kazanmasına katkı vermiş olacaksınız isterseniz belirlediğiniz tek bir programın destekçisi de olabilirsiniz.

Gelecek olan destekler karşılığı sunduğum ödüller neler?

Tek Vuruş Ustası Aboneliği 9 TL: 12 Aylık abone olanlara, Dünya Kupası fotoğraflarımdan oluşan online sergilerimden kendi seçecekleri fotoğraflardan 1 tane özel kartpostal .
NOT: Eğer tek bir seferlik 9 TL'lik çekim yaparsanız bile tek bir kartpostalı hak edeceksiniz.
(Seçebilirsiniz>>   http://efektifpas.com/2021/05/30/world-cup-photos-exhibitions/)
Gelişim Ligi Aboneliği 19 TL: 12 Aylık abone olanlara, Dünya Kupası fotoğraflarımdan oluşan online sergilerimden kendi seçecekleri fotoğraflarımdan 3 tane özel kartpostal göndereceğim. ( Seçebilirsiniz>> http://efektifpas.com/2021/05/30/world-cup-photos-exhibitions/)
A Takım Aboneliği 29 TL:  12 Aylık abone olanlar, kendi belirledikleri bir programın destekçisi olacaklar. (Programlar aşağıda yer almaktadır.) O programın sonunda adları görünecek. İstemezlerse yer almayacak. 12 Aylık abone olanlara Dünya Kupası fotoğraflarımdan oluşan online sergimde yer alan fotoğrafların bulunduğu 12'li özel kartpostal serisi göndereceğim.
( Seçebilirsiniz>>   http://efektifpas.com/2021/05/30/world-cup-photos-exhibitions/   )
Şampiyonlar Koltuğu Aboneliği 39 TL:  12 Aylık abone olanlar ayda bir kez olmak üzere Maç Koltuğu Programında (ya da istediği bir içerikte) o ayın içinde kendi belirleyeceği bir maçı 15-20 dakika boyunca yorumlayacağı bir programda yorumcu olacak.   Süreklilik konuğa bağlıdır. Eğer program çekmek istemezse Efektifpas programının destekçisi olarak program sonunda adı yer alacaktır. İstemezse yer almaz.
12 Aylık abone olanlara Dünya Kupası fotoğraflarımdan oluşan online sergimde yer alan fotoğrafların bulunduğu 12'li özel kartpostal serisi göndereceğim. ( Seçebilirsiniz>> http://efektifpas.com/2021/05/30/world-cup-photos-exhibitions/ )

Başka nasıl sana destek olunabilir? 


Bireysel olarak finansal destek veremeseniz de hiç sorun değil. Hoşunuza giden ve sizi ikna eden bir projeyse, maddi ya da manevi olarak destek verebileceğini düşündüğünüz kişilerle paylaşabilirsiniz. Youtube kanalıma abone olmanız da önemli bir katkı sağlayacaktır. Abone sayımın yükselmesini sağlamanız, kanalıma görünürlük katacak ve daha fazla destekçi bulmamı sağlayacak.

Ürettiğim ve üreteceğim içeriklere dair detaylar: 


EFEKTİFPAS: Günlük olarak 15-25 dakikalık spor gündeminden haberler ve önemli konularda yorum ve gündem programı. (Spotify'da da yayınlanacak. Zamanla canlı yayınlara dönüşecek.)  
MAÇ KOLTUĞU: Süper Lig'de ve Avrupa'da öne çıkan maçların 15 dakikalık yorum ve analizlerinin yer aldığı program.
SEN UYURKEN: Eski Milli Yüzücü Ferhat Sezer ile sporda cinsiyet eşitliği ve özel araştırmaların konuşulduğu kıtalararası spor sohbeti. (Spotify ile eş zamanlı yayınlanacak)  
DİSKO TOPU: Sporla içiçe geçmiş, özel spor organizasyonları, kulüpler için üretilmiş ÖZEL BASIM PLAKLARIN hikayesini anlattığım Youtube programım.  
TEMPO: Hayatının ve müziğinin bir köşesinden spor geçen müzisyenlerle yaptığım spor ve müzik üzerine sohbet progamı. (Spotify ile eş zamanlı yayınlanacak)  
RÖPORTAJ MASASI:  Sporcularla ve spor dünyasından insanlarla yaptığım röportajların yer   aldığı program. (Spotify ile eş zamanlı yayınlanacak)  
GUTEN MORGEN MAYİSTERO:  Bundesliga'da haftanın maçlarını aktaran mini haber bülteni.  
HAYALLER TOKYO:  Voleybol Kadın Milli Takımı'nın olimpiyat elemelerini Hollanda'da takip ettiğim seri. (Bu proje sadece etkinlik odaklı yapılmıştır. Benzerleri artarak gelecek.)  
YAPMAYIN ÇOCUKLAR:  Sosyal medyada yayılan bazı bilgi hatalarına dair zamansız yayınlanacak programım.  
PORTRLER/KISA BELGESELLER:  Alanında özel ve başarılı sporcuların kısa belgeselleri. (3 ayda 1 yayınlanacak Özel Portre İçeriği)  
⦁Ve zamanla eklenecek programlar...

Henüz S.S.S. eklenmedi.
Proje sahibine mesaj yoluyla soru sorabilirsin.
Henüz güncelleme yapılmadı.
Projeyi takip edersen güncellemeleri görebilirsin.
Henüz yorum yapılmadı.
Projenin ilk yorumunu yapmaya ne dersin?
Avatar
Serkan Demirbağ

7/13/2021

29.00
29 ₺ / AY
1 DESTEKÇİ
"Projeye abone olan destekçilerin kartlarından destek iptal edilene kadar aylık çekim yapılacaktır."
Avatar
Proje Sahibi
Volkan Ağır
İstanbul , Türkiye
ÖDÜLLER
9 ₺/Aylık
Tek Vuruş Ustası Abonelik Ödülü
12 Aylık abone olanlara, Dünya Kupası fotoğraflarımdan oluşan online sergilerimden kendi seçecekleri fotoğraflardan 1 tane özel kartpostal . NOT: Eğer tek bir seferlik 9 TL'lik çekim yaparsanız bile tek bir kartpostalı hak edeceksiniz. (Seçebilirsiniz>>   http://efektifpas.com/2021/05/30/world-cup-photos-exhibitions/)
0 abone
19 ₺/Aylık
Gelişim Ligi Abonelik
12 Aylık abone olanlara, Dünya Kupası fotoğraflarımdan oluşan online sergilerimden kendi seçecekleri fotoğraflarımdan 3 tane özel kartpostal göndereceğim. ( Seçebilirsiniz>> http://efektifpas.com/2021/05/30/world-cup-photos-exhibitions/)
0 abone
29 ₺/Aylık
A Takım Abonelik Ödülü
12 Aylık abone olanlar, kendi belirledikleri bir programın destekçisi olacaklar. (Programlar aşağıda yer almaktadır.) O programın sonunda adları görünecek. İstemezlerse yer almayacak. 12 Aylık abone olanlara Dünya Kupası fotoğraflarımdan oluşan online sergimde yer alan fotoğrafların bulunduğu 12'li özel kartpostal serisi göndereceğim. ( Seçebilirsiniz>> http://efektifpas.com/2021/05/30/world-cup-photos-exhibitions/  )
1 abone
39 ₺/Aylık
Şampiyonlar Koltuğu Aboneliği
12 Aylık abone olanlar ayda 1 kez Maç Koltuğu Programında (ya da istediği bir konuda) o ayın içinde kendi belirleyeceği zaman diliminde yorumcu olacak. Süreklilik konuğa bağlıdır. Abone ayrıca Efektifpas programının destekçisi olarak program sonunda adı yer alacaktır. İstemezse yer almaz. 12 Ay abone olanlara Dünya Kupası fotoğraflarımdan oluşan sergimdeki fotoğrafların bulunduğu 12'li özel kartpostal serisi göndereceğim. ( http://efektifpas.com/2021/05/30/world-cup-photos-exhibitions/ )
0 abone
DESTEKLE