Kitlesel Fonlama Nedir?

Kitlesel fonlama, bir işletmeye, projeye ve bireylere sermaye sağlanması amacıyla birçok küçük desteği bir araya getiren yeni nesil fonlama sistemidir. Finansmanın tabana yayılmasıyla fon bulma sürecini hızlandırır ve demokratikleştirir.

Fongogo, her türlü projenin hayata geçmesi için ihtiyaç duyulan sermayenin kitlelerin desteğiyle bir araya getirilmesine aracı olan bir platformdur. Proje sahipleri, desteklerin karşılığında projeleri ile ilgili alt-ürün ve servisleri destekçilerine sunarlar. Proje sahiplerinin proje sayfalarını yaratıp ödeme sistemlerini kullanabilecekleri ve kampanyalarını yürütebilecekleri düzeneği Fongogo sağlar.

Proje Tipleri

Nasıl Çalışır

GOGO

Hayallerini gerçekleştirmek için açacağın tek seferlik Fongogo projesidir. Projen için aradığın miktara, belirlediğin süre içerisinde ulaştığında fon hesabında!

GOGO Projeleri >

Nasıl Çalışır

KUMBARA

Abonelik modeliyle, her ay devam eden destekler toplamaya aracılık eden Fongogo projesidir. Bu düzenli desteklerle hem ihtiyacın olan fona ulaş, hem de yeni üye ve takipçiler kazan.

Kumbara Projeleri >

Nasıl Çalışır

CANSUYU

Pandemi sürecinden etkilenen küçük işletmelerin zararlarını minimize edebilmek amacıyla başlatılan proje türüdür. Belirledikleri hedef fona ulaşma kriteri aranmaz, topladıkları fonu alırlar. Hepsi Kalsın modeli uygulanır.

Cansuyu Projeleri >