Kitlesel Fonlama Nedir?

Kitlesel fonlama, bir işletmeye, projeye ve bireylere sermaye sağlanması amacıyla birçok küçük desteği bir araya getiren yeni nesil fonlama sistemidir. Finansmanın tabana yayılmasıyla fon bulma sürecini hızlandırır ve demokratikleştirir.

Fongogo, her türlü projenin hayata geçmesi için ihtiyaç duyulan sermayenin kitlelerin desteğiyle bir araya getirilmesine aracı olan bir platformdur. Proje sahipleri, desteklerin karşılığında projeleri ile ilgili alt-ürün ve servisleri destekçilerine sunarlar. Proje sahiplerinin proje sayfalarını yaratıp ödeme sistemlerini kullanabilecekleri ve kampanyalarını yürütebilecekleri düzeneği Fongogo sağlar.

Proje Tipleri

Nasıl Çalışır

Ödül

Hayallerini gerçekleştirmek için açacağın tek seferlik Fongogo projesidir. Projen için aradığın miktara, belirlediğin süre içerisinde ulaştığında fon hesabında!

Ödül Projeleri >

Nasıl Çalışır

KUMBARA

Abonelik modeliyle, her ay devam eden destekler toplamaya aracılık eden Fongogo projesidir. Bu düzenli desteklerle hem ihtiyacın olan fona ulaş, hem de yeni üye ve takipçiler kazan.

Kumbara Projeleri >

Nasıl Çalışır

GOGOPAZAR

Girişimcilik yolculuğuna hedef fon belirlemeden, GogoPazar’da ürünlerini satarak devam et. Gogopazar, kitlesel fonlama ile ticarileşme arasındaki boşluğu kapayarak kampanya sonrası satış çözümü sunar.

GOGOPAZAR Projeleri >