Basın

Somalı Fotoğrafçı Çocuklar Atölyesi!

18.06.2014

Daha önce Fongogo’da başarılı bir proje gerçekleştiren Galata Fotoğrafhanesi, bu sefer de Somalı çocuklar için çalışıyor! Temmuz-Eylül 2014 arasında gerçekleşecek atölyelerle birlikte, Somalı çocukların yanında olmaya, onlarla beraber anlamaya ve anlatmaya hazırlanıyorlar! Maden faciasının çocuklar üzerinden yarattığı travmatik etkileri biraz olsun azaltmak için, Somalı Fotoğrafçı Çocuklar Atölyesi projesi destekçilerini bekliyor!

Galata Fotoğrafhanesi, 15 yılda İzmit’ten Diyarbakır’a, Van’dan İstanbul’a 30 kadar Fotoğrafçı Çocuk Atölyesi’ne önayak oldu. Fotoğraf yoluyla çocuklarla buluşup; onların hikayelerini anlatmalarına aracı olmaya çalıştılar. İmkanlara ulaşımı kısıtlı ya da doğal afetler, kazalar gibi nedenlerle travma geçiren yüzlerce çocuğun hayata tekrar katılmaları için fotoğraf dilini onlarla paylaştılar!

Şimdi de Somalı çocukların yaşadıkları bu zor süreçte yanlarında olmak ve kendilerini fotoğraf diliyle ifade edebilmelerine yardımcı olmak isteğiyle yola çıkıyorlar.

Daha Fazla Proje, Daha Fazla Destek!

Soma’daki felaketin etkilerini azaltmak için, Fongogo fark yaratacak projelerini arıyor! Daha fazla projeyle, bölgeye yardım etmek için gelin birlikte çalışalım. Projelerinizi ve fikirlerinizi buradan bizimle paylaşabilirsiniz!

Fongogo

Fongogo projelerin kitleler tarafından desteklendiği, "crowdfunding" fikri üzerine kurulmuş bir kitlesel destek platformudur.

Bir internet şirketi olan Fongogo, gerek birey ve şirketler gerekse vakıf ve dernekler için hizmet vererek sosyal medya odaklı bir pazar alanı yaratma amacı güder.

Bu amaçla projeler için:

  • pazar araştırması/fikrin kitleler tarafından kabul görmesi
  • farkındalık/pazarlama/ön satış
  • bağış toplama olanakları sunmaktadır.

Proje sahipleri, projelerini Fongogo.com'da görücüye çıkarırlar. Destekçiler büyük ya da küçük miktarlarla destekte bulunurlar ve karşılığında destek değeriyle alakalı, proje sahipleri tarafından belirlenmiş ürün veya servisler alırlar.

Hem proje sahipleri hem de destekçiler sosyal medya (Facebook/Twitter/LinkedIn vb.) ile projeleri tanıtmak ve paylaşmak için gereken erişime Fongogo aracılığıyla sahip olurlar. Böylece, destek bulmak ve hedefi yakalamak için online dünyada viral bir etki yaratma imkanı doğar.