Basın

Yeni Bir Rekor: 54.410 TL Fon Gerçek Gizlidir Filmleri’ne!

17.11.2014

Gerçek Gizlidir Filmleri 40.000 TL hedefini de aşarak 54.410 TL topladı! Türk kitlesel fonlama platformları arasında en fazla fonlanan proje olarak en fazla destekçi sayısına ulaştı!

150 destekçi tarafından fonlanan Gerçek Gizlidir Filmleri sıradanlığa, dayatmalara ve geleneksel yöntemlere kafa tutan LOB ekibinin en çok konuşulacak başarı hikayesi oldu! Yönetmen Mustafa Nuri, yapımcı Ceylan Baycan ve projenin mentorü olan Zeynep Atakan Özbatur’dan oluşan ekibe; Hatice Aslan, Serhat Teoman ve Alican Yücesoy gibi ünlü isimler de proje boyunca destek verdi.

LOB Ekibinden Mesaj Var!

“…izleyici kitlemizi daha filmler çekilmeden oluşturmaya başladık. İki buçuk aylık bir çalışmanın sonucunda şu an ne yapacağımızı merak eden, takip eden birçok sinemasever var. Türk kitlesel fonlama platformları içinde, şu ana kadar en çok desteklenen proje oldu! Film yapmak isteyenlere iyi bir fikirleri olduğu takdirde filmlerini hızlıca hayata geçirebilecekleri alternatif bir metot olduğunu göstermek istedik.” diyen proje ekibi, şimdi filmlerini çekip destekçilerine ödüllerini göndermeye başlayacak.

Daha Fazla Başarı Hikayesi!

Fongogo her türden projeyi hayata geçirerek, ilham veren başarı hikayeleri yaratmaya devam ediyor!

Piri Reis Dünya Haritacısı Belgeseli, “Terkedilmiş” Filmi gibi harika film projelerinin yanına, SineMASAL, Çöp(m)adam ve Mizah Atölyesi projelerini de kısa zamanda Fongogo’da bulma fırsatı bulacaksınız!

Siz de fikirlerinizi harcamayın! Gelin onları hep birlikte Fongogo’da hayata geçirelim!

Fongogo

Fongogo projelerin kitleler tarafından desteklendiği, "crowdfunding" fikri üzerine kurulmuş bir kitlesel fonlama platformudur.

Bir internet şirketi olan Fongogo, gerek birey ve şirketler gerekse vakıf ve dernekler için hizmet vererek sosyal medya odaklı bir pazar alanı yaratma amacı güder.

Bu amaçla projeler için:

  • pazar araştırması/fikrin kitleler tarafından kabul görmesi
  • farkındalık/pazarlama/ön satış
  • fon toplama olanağı sunmaktadır.

Proje sahipleri, projelerini Fongogo.com'da görücüye çıkarırlar. Destekçiler büyük ya da küçük miktarlarla fon desteğinde bulunurlar ve karşılığında fon değeriyle alakalı, proje sahipleri tarafından belirlenmiş hediyeler/ödüller alırlar.

Hem proje sahipleri hem de destekçiler sosyal medya (Facebook/Twitter/LinkedIn vb.) ile projeleri tanıtmak ve paylaşmak için gereken erişime Fongogo aracılığıyla sahip olurlar. Böylece, destek bulmak ve hedefi yakalamak için online dünyada viral bir etki yaratma imkanı doğar.

Öğrenin! Fongogo.com, Blog.fongogo.com

Takip Edin! Facebook.com/Fongogo, Twitter.com/Fongogo_

İstediğiniz zaman iletişime geçin! info@fongogo.com