Basın

Kitlesel Fonlama Semineri - 22 Eylül 2018

10.08.2018

1.Fongogo Kitlesel Fonlama Semineri alanlarında uzmanlaşmış profesyonellerin sunumlarıyla 22 Eylül Cumartesi gününde Taksim Feronya Hotel'in toplantı salonunda gerçekleşecektir.

Yılın en ilham verici gününde programımız dopdolu içeriğiyle katılımcılarımıza unutulmaz bir gün yaşatmak için hazır.

Kitlesel Fonlama kanalıyla 4 film projesinin gerçekleşmesini sağlayan yapımcı/yönetmen/akademisyen Nurdan Tümbek Tekeoğlu, birçok sosyal girişim projesini hayata geçiren gazeteci/köşe yazarı Ayçe Bükülmeyen ve Fongogo Platformunun kurucu ortakları Ali Çebi ve Ebru Elmas Gürses 22 Eylül 2018 Cumartesi günü sabah 9.30’dan akşam 18.00’e kadar sürecek etkinliğimizde katılımcılara kitlesel fonlama prensipleri hakkında ve projelerin başarıya ulaşması için kendi ipuçlarını verecekler.

Tüm gün sürecek eğitim programının ilk yarısında Kitlesel Fonlama tanımı, tarihçesi, pazarlamanın genel ilkeleri, bir film projesi pazarlamadan önce bir tanıtım çalışması planlanması, ön hazırlık aşamaları, tanıtım filmi, sosyal medya, yazılı basın çalışmaları, bir film veya projeye fon oluşturmanın incelikleri ve fon bulmak için öneriler ve satışın incelikleri, ikinci yarısında ise sosyal girişimcilik etki alanını büyütmek, örnek durumlar, sosyal girişimcilik projelerinin detayı sosyal girişimcinin fon kaynakları anlatılacaktır.

Eğitime katılanlar arzu ederlerse, kısa film ve belgesel alanlarındaki projelerini seminere özel hazırlanmış başvuru formunu info@fongogo.com adresine göndererek 15 Eylül 2018’e kadar paylaşabilirler. Jüri tarafından ilk üçe seçilen projelerin Fongogo kampanyalarından servis bedeli alınmayacak olup, Nurdan Tümbek Tekeoğlu birinci seçilen projeye Fongogo’daki kampanyasında danışmanlık yapacaktır.

Günün sonunda katılımcılara sertifikaları verilecek ve seçilen projeler açıklanacaktır. Tüm gün sürecek eğitimin ücreti 400 TL 'dir. Seminerin biletlerini linkten alabilirsiniz.