Basın

Sessizliğin Kardeşleri Engel Tanımıyor!

08.02.2016

Ahraz olan iki kardeşi, insanları ve doğanın içindeki dört mevsimlik zorlu hayat mücadelesini anlatan deneysel ve gözlemsel film projesi ‘Sessizliğin Kardeşleri’ destek bekliyor!

2008 yılından bu yana sinema ile ilgilenen ve ‘Sessizliğin Kardeşleri’ belgeseli ile hem yönetmen hem de görüntü yönetmeni koltuğuna oturan disiplinlerarası sanatçı Taylan Mintaş, bu filmde ahraz kuzenleri Taso ve Çao’nun benzersiz hikayesini sizlere aktarmaya hazırlanıyor.

Şu anda post-prodüksiyon aşamasında olan belgesel, development ve work in progress aşamalarında Greenhouse Development Program for Documentary Filmmakers, Sarajevo Film Festival, Docu-Rough Cut Boutique ve Antalya Film Festivali-Antalya Film Forum gibi platformlara seçildi ve şimdiden birçok tv ve festival yetkilisinin ilgisini üzerine topladı.

Taylan Mintaş, yıllar sonra unuttuğu yüzleri hatırlamak için köyüne döndüğünde çocukluğunu birlikte geçirdiği kuzenleri ile karşılaşıyor ve hiçbir eğitim almamalarına rağmen kendi dillerini yaratan bu kardeşlerin dillerini anlamaya çalışıyor. Mintaş, bu iki kardeşin sert coğrafyada doğa ve insanlar ile verdikleri mücadelelerine şahit olabilmeniz için, üç yıl boyunca dört mevsimini Taso ve Çao’nun hayatlarına dahil olarak geçiriyor.

Hiçbir engelin kendilerini durdurmasına izin vermeyen Taso ve Çao’nun herkes gibi sürdürdükleri hayatlarının beyaz perdeye yansıması için Mintaş destekçilerinden katkı bekliyor.

"Sessizliğin Kardeşleri" belgeselinin etkileyici ve orjinal hikayesine siz de destek vererek bu başarıya ortak olabilir; oto-portre, portre ve yağlı boya tablolar gibi birbirinden eşsiz ödüllere kavuşabilirsiniz.

Fongogo aracılığıyla ön-satışı gerçekleştirilen tablolar, engelleri aşmak için yaşam mücadelesi veren insanların hayat öyküsünü anlatan bir sanat eserinin hayata geçmesini sağlayacaktır.