Basın

Fongogo’nun İlk Başarılı Projesi!

08.01.2014

"Fongogo'nun başarıya ulaşan ilk projesi: "Fotoğrafçı Çocuklar Sempozyumu".

Türkiye'nin en yeni kitlesel destek platformu Fongogo, ilk projesini hayata geçirdi!

18 gündür Fongogo'da yayında olan ve 3000 TL'lik bir fon desteği bekleyen Galata Fotoğrafhanesi ve Fotoğraf Vakfı'nın "Fotoğrafçı Çocuklar Sempozyumu" projesi başarılı bir pazarlama çalışmasıyla hedefine ulaştı! Destekçiler ise sempozyuma davetiye ve teşekkür belgesi gibi ödüller almaya hak kazandılar.

Hayata geçmek için, destekçileri sayesinden hedefine ulaşmaya çalışan diğer projelerde birer başarı hikayesi yazmaya hazırlanıyor!

Fongogo'nun ilk uluslararası projesi olan Sen De Gel-Tavuk Çiftlikleri, dünyanın en fakir ülkelerinden birinde fark yaratmaya hazırlanıyor! Gambia'da hayata geçecek bu proje, son günlerinde değişime inanan destekçilerini bekliyor. İbrahim Betil önderliğinde yürütülen proje destekçilerin ismini Gambia’da kurulan çiftliklere yazarak, onlara teşekkür belgesi gönderecek.

Hedefine en fazla yaklaşan ve bitimine 14 gün kalan Yok Devenin Pabucu belgesel projesi de ödülleriyle destekleri toplamaya devam ediyor! Kültürel bir sorumluluğu yerine getirme amacıyla yola koyulan proje sahipleri, filmi çekmek için gün sayıyor. Projenin en eğlenceli kısmı ise ödülleri. Destekçiler, galaya davetiye, deveci poşusu ve deve güreşlerinin gerçekleştiği yerlerde tatil gibi otantik ödüller sunuyor.

Destek bekleyen, hedefine her geçen gün daha da yaklaşan diğer projelere buradan ulaşabilirsiniz!

Fongogo

Fongogo (www.fongogo.com) projelerin kitleler tarafından desteklendiği, "crowdfunding" fikri üzerine kurulmuş bir kitlesel destek platformudur.

Bir internet şirketi olan Fongogo, gerek bireyler gerekse vakıf, dernek ve şirketler için hizmet vererek sosyal medya odaklı bir pazar alanı yaratma amacı güder. Bu amaçla projeler için:

  • bağış toplama
  • pazar araştırması/fikrin kitleler tarafından kabul görmesi
  • farkındalık/pazarlama/ön satış, olanağı sunmaktadır.

Proje sahipleri, projelerini Fongogo.com'da görücüye çıkarırlar. Destekçiler büyük ya da küçük miktarlarla bağışta bulunurlar ve karşılığında bağış değeriyle alakalı, proje sahipleri tarafından belirlenmiş hediyeler/ödüller alırlar.

Hem proje sahipleri hem de destekçiler sosyal medya (Facebook/Twitter/LinkedIn vb.) ile projeleri tanıtmak ve paylaşmak için gereken erişime Fongogo aracılığıyla sahip olurlar. Böylece, destek bulmak ve hedefi yakalamak için online dünyada viral bir etki yaratma imkanı doğar.

Öğrenin! Fongogo.com, Blog.fongogo.com

Takip Edin! Facebook.com/Fongogo, Twitter.com/Fongogo_

İstediğiniz zaman iletişime geçin! info@fongogo.com