Basın

İş Dünyasının Daha Fazla Kadına İhtiyacı Var!

06.03.2015

Dünya Kadınlar Günü’nü daha fazla kadın projesini hayata geçirerek kutluyoruz!

2-8 Mart arası her gün açacağımız kadın projelerine dikkat çekmek, farkındalık yaratarak onları hayata geçirmek istiyoruz.

Biliyoruz ki, iş dünyasının ve gelişmeyi hedefleyen vizyonların daha fazla kadına ihtiyacı var!

Rakamlar Yalan Söylemez!

Özellikle bu rakamlar Mckinsey gibi dünyanın en büyük danışmanlık şirketinden geliyorsa. McKinsey diyor ki: ” Üst düzey çalışanların %30 ya da daha fazlasının kadın olduğu şirketler daha iyi performans sergiliyor ve bu şirketlerin öz sermaye getiri oranı ortalamaya göre %11.4 daha fazla. ”

Şimdi Destek Zamanı!

Dünya Kadınlar Günü’ne özel başlattığımız bu kampanya ile harika projelere ulaştık ve onları hayata geçirmek için sabırsızlanıyoruz! Teknolojiden, yemeğe, spordan, girişime farklı konularda destek arayan kadın projeleri karşınızda!

  • Taciz ve diğer toplumsal vakalar ile güvenlik risklerinin harita üzerinde işaretlenerek bildirilebileceği bir mobil aplikasyon olan “BildirirİZ”!
  • Futbolun doğasında var olan takım ruhunu kullanarak kadını güçlendirmek isteyen spor projesi “Kızlar Sahada”!
  • Yırcalı Kadınların kazandığı mücadelelere bir yenisini eklemek ve onlara yeni bir gelir kaynağı oluşturma amacıyla yola çıkan proje "Kömürün İsi Sabunun Misi"!
  • Ev yemeği yapan kadınların da ekonomide bir rol oynamasını amaçlayan online Pazar yeri “İster Pişir İster Ye”!
  • Geleceği aydınlık, güçlü kadın ve annelerin desteklenmesini; bakımı ve eğitimi sağlanan çocukların sağlıklı bireyler olarak yetişmesini amaçlayan “Nil Işığı”!

Fongogo

Fongogo projelerin kitleler tarafından desteklendiği, "crowdfunding" fikri üzerine kurulmuş bir kitlesel fonlama platformudur.

Bir internet şirketi olan Fongogo, gerek birey ve şirketler gerekse vakıf ve dernekler için hizmet vererek sosyal medya odaklı bir pazar alanı yaratma amacı güder.

Bu amaçla projeler için:

  • pazar araştırması/fikrin kitleler tarafından kabul görmesi
  • farkındalık/pazarlama/ön satış
  • fon toplama olanağı sunmaktadır.

Proje sahipleri, projelerini Fongogo.com'da görücüye çıkarırlar. Destekçiler büyük ya da küçük miktarlarla fon desteğinde bulunurlar ve karşılığında fon değeriyle alakalı, proje sahipleri tarafından belirlenmiş hediyeler/ödüller alırlar.

Hem proje sahipleri hem de destekçiler sosyal medya (Facebook/Twitter/LinkedIn vb.) ile projeleri tanıtmak ve paylaşmak için gereken erişime Fongogo aracılığıyla sahip olurlar. Böylece, destek bulmak ve hedefi yakalamak için online dünyada viral bir etki yaratma imkanı doğar.

Öğrenin! Fongogo.com, Blog.fongogo.com

Takip Edin! Facebook.com/Fongogo, Twitter.com/Fongogo_

İstediğiniz zaman iletişime geçin! info@fongogo.com