Basın

En Fazla Fonlanan Proje: “SARMAŞIK”!

03.09.2014

Tolga Karaçelik’in ikinci uzun metraj filmi “Sarmaşık” için açılan projeyi sizlere Temmuz başında heyecanla duyurmuştuk. İki ay boyunca sürdürülen başarılı pazarlama çalışmalarının sonunda “Sarmaşık” 27.470 TL toplayarak bu güne kadar Türk platformları içinde en fazla fonlanan proje oldu!

Ünlü yönetmen bu başarıyı: “Filmimizi yaratma aşamasında en zorlandığımız bu dönemde fongogo bizi destekçilerimizle buluşturdu. Bu desteğin maddi anlamdaki katkısı dışında, filmimize değer veren bunca insan olduğunu görmemizi sağlamasından dolayı manevi anlamı da büyüktür.” sözleriyle yorumladı.

22 Mart’ta çekimlerine başlanan Sarmaşık Avrupa’nın en önemli festivallerinden Karlovy Vary Film Festivali’nin "work in progress" bölümünde tüm dünyadan seçilen on beş film arasına girerek başarısını kanıtlamıştı!

Tolga Karaçelik gibi başarılı bir yönetmenin yanı sıra, Bilge Elif Turhan filmin yapımcısı, Nuri Bilge Ceylan ve Çağan Irmak gibi başarılı yönetmenlerle çalışan Gökhan Tiryaki de filmin görüntü yönetmeni olarak ekipte yer alıyor.

Bu başarılı ekibe ve tüm destekçilerine teşekkür ediyor ve sinema koltuğunda bu eşsiz filmi izleyeceğimiz günü heyecanla bekliyoruz!

Daha Fazla Film!

Sarmaşık’ın yakaladığı başarının ardından, hayata geçireceğimiz diğer film projelerini aramaya devam ediyoruz! Fikirlerinizi harcamayın! Gelin onları hep birlikte Fongogo’da hayata geçirelim!

Fongogo

Fongogo projelerin kitleler tarafından desteklendiği, "crowdfunding" fikri üzerine kurulmuş bir kitlesel fonlama platformudur.

Bir internet şirketi olan Fongogo, gerek birey ve şirketler gerekse vakıf ve dernekler için hizmet vererek sosyal medya odaklı bir pazar alanı yaratma amacı güder.

Bu amaçla projeler için:

  • pazar araştırması/fikrin kitleler tarafından kabul görmesi
  • farkındalık/pazarlama/ön satış
  • fon toplama olanağı sunmaktadır.

Proje sahipleri, projelerini Fongogo.com'da görücüye çıkarırlar. Destekçiler büyük ya da küçük miktarlarla fon desteğinde bulunurlar ve karşılığında fon değeriyle alakalı, proje sahipleri tarafından belirlenmiş hediyeler/ödüller alırlar.

Hem proje sahipleri hem de destekçiler sosyal medya (Facebook/Twitter/LinkedIn vb.) ile projeleri tanıtmak ve paylaşmak için gereken erişime Fongogo aracılığıyla sahip olurlar. Böylece, destek bulmak ve hedefi yakalamak için online dünyada viral bir etki yaratma imkanı doğar.

Öğrenin! Fongogo.com, Blog.fongogo.com

Takip Edin! Facebook.com/Fongogo, Twitter.com/Fongogo_

İstediğiniz zaman iletişime geçin! info@fongogo.com

“SARMAŞIK” – The Largest Successful Project on a Turkish Crowdfunding Platform (so far!)

Istanbul, Turkey, September 3, 2014

Director Tolga Karaçelik launched his second feature-length movie, Sarmaşık, in July. Within 2 months the project raised TL 27,470 and become the largest successful project on a Turkish crowdfunding platform, Fongogo.com.

The movie, which started to shoot in March was selected to one of the most prestigious film festivals, Karlovy Vary, and was one of only fifteen movies in the world!

Apart from Director Tolga Karaçelik, the team consists of Bilge Elif Turhan who is the Producer and Gökhan Tiryaki who also works for Nuri Bilge Ceylan – the winner of the Palme d’Or prize at Cannes Film Festival this year – and Çağan Irmak who are the cinematographers of the movie.

Part of the reason for the Sarmaşık project’s success is the great marketing efforts by the campaign team who all spread the news via traditional media, social media and celebrities in the film industry.

More Movies!

Following Sarmaşık’s successful crowdfunding campaign Fongogo immediately received new film project applications by ambitious candidates. The Fongogo team is excited and welcome more project applications. Realize your ideas. Make it happen, together.

Fongogo

Fongogo offers individuals, companies and NGOs, a marketplace to fundraise, seek feedback, marketing and pre-sell products/services.

Fongogo is where projects get started by the crowd, a concept generally known as crowdfunding. It is an alternative, or a complementary, way of sourcing funds with additional benefits that include seeking proof of concept and creating awareness.

Project creators post their projects on Fongogo. Contributors allocate funds, small or large, to their project of choice, for which they receive rewards, and/or recognition, in return. Both creators and contributors have access to tools that allow them to promote their projects on social media networks such as Facebook/Twitter/LinkedIn, which creates a viral effect and increases success.

Fongogo is a Turkish registered company in Istanbul with an active team. To increase impact, the company works with Ambassadors and Advisors. Ambassadors are ambitious individuals who support project creators and assist them in introducing the crowdfunding concept to the general public, particularly those who are active social media users (Turkey is ranked among the top 10 countries in the world for Facebook usage).

Fongogo also collaborates with partners such as NGOs, incubators and angel networks. These partnerships help project sourcing and benefit project creators who are introduced to relevant services and support networks.

Learn! Fongogo.com, Blog.fongogo.com

Follow! Facebook.com/Fongogo, Twitter.com/Fongogo_

Contact us anytime! info@fongogo.com